“Αναζητώντας….μελωδικά μονοπάτια”

Το σχολείο μας συμμετείχε με τον Όμιλο Μουσικής στη 4η Μαθητική Χορωδιακή Συνάντηση που οργάνωσε η Σχολική σύμβουλος Μουσικής κ. Κωστούλα Σακκά. Στη συνάντηση αυτή συμμετείχαν είκοσι πέντε σχολεία από όλο το νομό Αχαΐας στο θέατρο Royal. Η εκδήλωση, εκτός από τον καλλιτεχνικό της χαρακτήρα, είχε και φιλανθρωπικό καθώς συγκεντρώθηκαν τρόφιμα για το Χαμόγελο του Παιδιού, τελούσε δε υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Δ/νσης Π/θμιας & Δ/θμιας Δυτικής Ελλάδας, σε συνεργασία με τις Δ/νσεις Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας.
Η χορωδία του Ομίλου ερμήνευσε τρία τραγούδια α) Η λογική μου β) Πες μου μια λέξη γ) Siyahamba
λαμβάνοντας θερμό χειροκρότημα από το κοινό για την επιμέλεια και τη ζωντάνια της παρουσίασής της.
Συγχαρητήρια στη εκπαιδευτικό Μουσικής κ. Μαρία Ρέντιτ !!!