Συνάντηση Προγράμματος ERASMUS+ Learning With The Arts

Από τις 04 ως τις 08  Μαρτίου το σχολείο μας υποδέχεται 20 μαθητές/τριες και 15 εκπαιδευτικούς από επτά ευρωπαϊκές χώρες, στο πλαίσιο του διετούς προγράμματος Erasmus+  με τίτλο: “Learning with the Arts”. Οι φιλοξενούμενοι θα συμμετάσχουν σε μια σειρά από δραστηριότητες εντός και εκτός σχολείου, οι οποίες θα είναι άμεσα συνυφασμένες με το θέμα του προγράμματος.

Την  Πέμπτη 07 Μαρτίου στις 18.30 θα πραγματοποιηθεί η «βραδιά των γονιών» (parents’ evening), στην οποία θα παραστούν όλοι οι γονείς του σχολείου μας  για να παρακολουθήσουν τις παρουσιάσεις των φιλοξενούμενων χωρών αλλά και για να συμμετάσχουν στο πάρτι μασκέ που θα ακολουθήσει. Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων θα προσφέρει δώρα στους φιλοξενούμενους εκπαιδευτικούς και μαθητές/τριες, ενώ όσοι επιθυμούν μπορούν να προσφέρουν παραδοσιακά εδέσματα για να πλαισιώσουν το πάρτι μας.