Μαθήματα Κυκλοφοριακής Αγωγής

Πολύτιμα μαθήματα κυκλοφοριακής αγωγής πήραν χθες 17 Μαρτίου 2022, οι μαθητές του σχολείου μας από τον Υποδιοικητή της Τροχαίας Πατρών, κ. Αντωνιάδη Δημήτριο. Έπειτα από πρόσκληση της Διεύθυνσης και του Συλλόγου Διδασκόντων, τη οποία αποδέχθηκε με ιδιαίτερη χαρά ο προσκεκλημένος μας , ενημέρωσε για θέματα οδικής ασφάλειας και κυκλοφοριακής αγωγής τους μαθητές της Γ’ και ΣΤ’ τάξης. Οι μαθητές παρακολούθησαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον το εκπαιδευτικό οπτικοακουστικό υλικό και τις εμπειρίες που κατέθεσε ο κος Αντωνιάδης. Την ενημέρωση ακολούθησε συζήτηση και ερωτήσεις οι οποίες απαντήθηκαν  με αμεσότητα και σαφήνεια περνώντας τα κατάλληλα μηνύματα.

Ευχαριστούμε θερμά την Tροχαία Πατρών και τον κο Αντωνιάδη προσωπικά για την σπουδαία συνεισφορά του στο εκπαιδευτικό μας έργο!