Επίσκεψη Περιφερειακής Ένωσης Τυφλών Δυτικής Ελλάδας

Ευχαριστούμε πάρα πολύ την Περιφερειακή Ένωση Τυφλών Δυτικής Ελλάδας που επισκέφτηκε το Πειραματικό Νηπιαγωγείο και το 8/θέσιο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο του Πανεπιστημίου Πατρών και υλοποίησαν βιωματικές και δημιουργικές δράσεις με τους μαθητές. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στην κ. Έλσα Αντωνίου και στον κ. Ο Αλέξανδρος Δημητρόπουλος που ευαισθητοποιήθηκε με την αμεσότητα των παιδιών για τη σημασία της συμπερίληψης. Επίσης, θερμές ευχαριστίες και στο Κέντρο Σκύλοι Οδηγοί Ελλάδας, καθώς η σκυλίτσα Ντόρα ήταν πολύτιμος οδηγός και συνεργάστηκε άψογα με τα παιδιά. Ευχόμαστε όλοι οι συνάνθρωποί μας που αντιμετωπίζουν προβλήματα όρασης να μην έχουν τη δυνατότητα να διαθέτουν έναν σκύλο οδηγό όπως η Ντόρα.